Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Bitstream częścią systemu bezpieczeństwa polskich granic

Kalendarz

Bitstream częścią systemu bezpieczeństwa polskich granic

Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Mieliśmy wkład w to, by być częścią systemu bezpieczeństwa polskich granic. Jesteśmy dumni, że firma Bitstream miała okazję wziąć udział w budowie zapory elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej. Zapora na granicy to odpowiedź na trwającą od połowy 2021 roku presję migracyjną organizowaną przez białoruski reżim.

W realizacji wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Cały system kamer dzienno-nocnych, termowizyjnych i czujników ruchu jest włączony na aż 206 kilometrach, co daje możliwość całodobowego monitoringu granicy. Cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy dostarczyć urządzenia teletransmisyjne dla zapory na granicy polsko-białoruskiej i wykazać się profesjonalizmem, elastycznością i niezawodnością.

Urządzenia Bitstream zapewniają bezpieczeństwo

W przypadku projektu o takim znaczeniu wszystko, od projektu i konstrukcji po sprzęt oraz działanie sieci, musiało być z naszej strony przygotowane w niezawodny sposób i dobrze zabezpieczone. Jesteśmy dumni, że mogliśmy to zagwarantować i udało się zrealizować cel w postaci skutecznej kontroli oraz monitorowania ruchu na granicy polsko-białoruskiej. Co ważne system teletransmisyjny przyczynił się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa oraz do usprawnienia zarządzania granicą.

Zakres zrealizowanych dostaw przez Bitstream

W ramach projektu zrealizowaliśmy dostawę urządzeń teletransmisyjnych i systemów monitorowania, w tym:

  • ponad 2 000 sztuk urządzeń przemysłowych z rodziny Hyperion-105, Hyperion-402, Quazar oraz Setebos,
  • ponad 2 000 sztuk modułów extender
  • ponad 2 000 sztuk czujników T/H-1,
  • ponad 4 000 sztuk modułów SFP.

Bitstream jako dostawca urządzeń – referencje

Ocena firmy Elektrotim z Wrocławia zamawiającej nasze urządzenia była bardzo zadowalająca. Jak sami uznali: „Dostawa przebiegła terminowo, towar był kompletny i spełniał wymagania zgodnie z realizowanym projektem. Spółka Bitstream S.A wykazała się wysokim poziomem wsparcia technicznego w trakcie procesu wdrożenia systemu teletransmisyjnego”.

Niezmiernie cieszą nas wystawione referencje, gdyż zależało nam by szczególnie przy tak ważnym projekcie wykazać się profesjonalizmem oraz elastycznością na każdym etapie współpracy, począwszy od pierwszego kontaktu, przez przeprowadzenie analizy potrzeb i specyfikacji technicznych, aż po dostarczenie i wdrożenie systemu teletransmisyjnego.

Zrobiliśmy wszystko by dostarczone przez nas urządzenia cechowały się najwyższą jakością oraz wytrzymałością, co jest niezwykle ważne ze względu na warunki atmosferyczne i wymagania bezpieczeństwa, które muszą być spełnione na granicy polsko-białoruskiej. System teletransmisyjny został zaprojektowany w taki sposób, aby spełniać najnowsze standardy i miał możliwość łatwej aktualizacji w przyszłości.

Magdalena Oleszko