Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Relacja z Warsztatów Technicznych dla Projektantów Instalacji CCTV

Kalendarz

Relacja z Warsztatów Technicznych dla Projektantów Instalacji CCTV

W dniach 5 i 6 czerwca 2024 roku mieliśmy przyjemność organizować Warsztaty Techniczne dla Projektantów Instalacji CCTV w Hotelu Arche w Lublinie. Wydarzenie to, zatytułowane "Projektowanie architektury CCTV z wykorzystaniem produktów firmy BitStream" było dedykowane specjalistom i projektantom, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę oraz zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie projektowania i konfiguracji nowoczesnych systemów CCTV.

Program Szkolenia

Warsztaty rozpoczęły się od powitania uczestników i krótkiej prezentacji firmy BitStream. Następnie uczestnicy zapoznali się z portfolio produktów dedykowanych systemom CCTV, poznając najnowsze rozwiązania technologiczne oraz ich praktyczne zastosowania w różnych projektach.

Kolejna sesja była poświęcona przeglądowi i omówieniu wybranych zakładek GUI. Po tym, omówiliśmy zasady tworzenia ringów z wykorzystaniem protokołu ERPS oraz potencjalne zagrożenia, na które należy zwracać uwagę podczas projektowania infrastruktury.

Po przerwie obiadowej, uczestnicy mieli okazję poznać naszą aplikację zarządzającą BTNET, która ułatwia zarządzanie i monitorowanie systemów CCTV. Dzień zakończył się praktycznymi ćwiczeniami, podczas których uczestnicy konfigurowali przygotowane zestawy urządzeń, zdobywając cenne doświadczenie pod okiem naszych ekspertów.

Drugi dzień rozpoczął się od sesji poświęconej cyberbezpieczeństwu, podczas której omówiliśmy nowe standardy i wymagania, takie jak NIS2 i TLS, które są kluczowe dla zabezpieczenia systemów CCTV. Następnie skupiliśmy się na synchronizacji czasu w aplikacjach CCTV, co jest kluczowe dla zapewnienia dokładnego i niezawodnego działania systemów monitoringu.

Kolejna sesja dotyczyła przygotowania specyfikacji projektowej, uwzględniając podstawowe wymagania dla systemów CCTV. Po przerwie obiadowej, podsumowaliśmy zdobytą wiedzę i umiejętności oraz wręczyliśmy certyfikaty uczestnikom, doceniając ich zaangażowanie i aktywność.

Networking i Wymiana Doświadczeń

Warsztaty były również doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów w branży. Podczas przerw kawowych i wspólnych posiłków uczestnicy mieli okazję porozmawiać z innymi specjalistami oraz wymienić się doświadczeniami i pomysłami. Atmosfera była przyjazna, co sprzyjało swobodnym rozmowom i nawiązywaniu nowych znajomości.

Podziękowania i Certyfikaty

Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział oraz zdobyte umiejętności. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim uczestnikom za ich aktywne zaangażowanie i wkład w sukces tego wydarzenia. Specjalne podziękowania należą się również naszym prelegentom i ekspertom, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem podnieśli wartość merytoryczną warsztatów.

Co Dalej?

Jesteśmy przekonani, że zdobyta podczas warsztatów wiedza i umiejętności będą nieocenione w codziennej pracy naszych uczestników. Zaplanowane mamy już kolejne warsztaty. Tym razem dla projektantów sektora elektroenergetycznego. Bądźcie na bieżąco z naszymi aktualnościami, aby nie przegapić kolejnych wydarzeń!

Magdalena Oleszko

Fot. Łukasz Mikulski, Dariusz Stój, Maciej Tomczyszyn