Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Modernizacja infrastruktury sektora energetycznego z pomocą inwestycji w nowoczesne technologie

Kalendarz

Modernizacja infrastruktury sektora energetycznego z pomocą inwestycji w nowoczesne technologie

W ostatnim czasie zostały odblokowane fundusze europejskie dla Polski. Środki z KPO czyli Krajowego Planu Odbudowy i Funduszy Europejskich mają pobudzić polską gospodarkę i nowe inwestycje. Jak podaje portal gov.pl strumień funduszy ma popłynąć m.in. na przyspieszenie cyfrowej transformacji w gospodarce, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, innowacyjność oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Celem KPO jest wzmocnienie polskiej gospodarki po pandemii COVID-19, przestawienie jej na nowe tory rozwoju oraz uczynienie bardziej odpornej na wszelkie kryzysy. Całość KPO to około 60 mld euro. Wyzwaniem dla naszego kraju jest jednak fakt, że pieniądze z KPO trzeba wydać do końca 2026 roku, czyli mamy na to jeszcze niespełna trzy lata.

Zmieniający się świat przynosi branży energetycznej nie tylko nowe wyzwania, ale również nowe możliwości. By sprostać tym zmianom oraz wykorzystać środki z funduszy do maksymalizacji efektywności i innowacyjności systemów energetycznych przy realizowanych projektach warto postawić na współpracę z profesjonalnymi i niezawodnymi firmami, by były wykonywane terminowo, efektywnie i przede wszystkim skutecznie.

Czas to pieniądz - BitStream to rozwiązanie

W erze szybkich zmian, kluczowe jest nie tylko wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, ale również tempo ich implementacji. Doświadczenie i sprawna organizacja to coś co może zagwarantować realizację projektów na czas, pozwalając wykorzystać fundusze z KPO maksymalnie efektywnie.

Bitstream to wiodący, polski producent rozwiązań do synchronizacji czasu i transmisji danych. Dumnie podkreślamy lokalne pochodzenie naszych urządzeń. Produkowane lokalnie, ale z zachowaniem globalnych standardów nasze urządzenia spełniają wszystkie wymagania technologiczne oraz są zgodne z najwyższymi normami sprzedaży, dystrybucji oraz zarządzania procesem produkcji.

Spełnianie kolejnych wymogów stawianych przy certyfikowaniu następnych obszarów firmy gwarantuje wysoką jakość naszych usług oraz produktów. Urządzenia produkujemy terminowo na najwyższym poziomie jakości, zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów, zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa prac oraz dbałością o minimalizowanie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne.

Produkujemy rozwiązania synchronizacji czasu i transmisji danych nie tylko dla energetyki, ale również systemów bezpieczeństwa, telekomunikacji oraz innych branż. Co ważne produkując na miejscu, zapewniamy nie tylko wysoką jakość, ale także brak problemów z dostawami. Ponadto, zespół naszych ekspertów jest zawsze gotowy, by służyć pomocą techniczną i zapewniać płynność wszelkich procesów.

Fot. Urządzenia Bitstream do transmisji danych i synchronizacji czasu

Dołącz do nas w drodze do innowacji

Rozwiązania Bitstream w zakresie synchronizacji czasu i transmisji danych są projektowane z myślą o potrzebach nowoczesnej energetyki. Oferujemy nie tylko sprzęt, ale kompleksowe rozwiązania, które wpisują się w cele KPO, przyczyniając się do zwiększenia efektywności energetycznej i bezpieczeństwa systemów.

Nasze urządzenia oferują nie tylko dokładność, szybkość i niezawodność, ale także łatwość integracji z istniejącymi już systemami.

Od ponad siedemnastu lat dostarczamy niezawodne i kompleksowe rozwiązania w zakresie łączności, komunikacji i obliczeń do polskich firm energetycznych.

Możemy pochwalić się ponad tysiącem wdrożeń zakończonych sukcesem, a nasze rozwiązania zarządzają podstacjami, przedsiębiorstwami energetycznymi i rozproszonymi zasobami energii na terenie całej Polski.

Możemy też zapewnić, że systemy energetyczne wspierane przez nasze urządzenia wspierają wszystkie protokoły potrzebne do podnoszenia precyzji automatyzacji na stacjach elektroenergetycznych oraz zapewniają bezpieczeństwo.

Do realizacji cyfrowych zautomatyzowanych stacji elektroenergetycznych wykorzystywane są różnorodne protokoły i technologie. Kluczowe znaczenie mają tu:

  • Standardy IEC 61850: Obejmują one kompleksowe rozwiązania dla systemów automatyki stacji elektroenergetycznych, zapewniając precyzyjną synchronizację czasu, bezpieczeństwo i niezbędne protokoły dla automatyki stacyjnej.
  • Mechanizmy szyfrowania transmisji danych: Dla zwiększenia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej stosuje się szyfrowanie, np. dla warstwy L2 (MACSEC), co jest ważne w kontekście ochrony przesyłanych danych.
  • Precyzyjna synchronizacja czasu: Jest ona kluczowa dla systemów generowania cyfrowych próbek wartości analogowych, monitorowania stanu sieci, sterowania i zabezpieczeń, gdzie wymagana jest jej bardzo wysoka dokładność. Używane są tu protokoły jak IEEE1588v.2 wraz z wymaganymi profilami oraz technologie takie jak Synchroniczny Ethernet, które umożliwiają budowę precyzyjnych sieci synchronizacyjnych.
  • Zaawansowane przełączniki Ethernet: Do obsługi dużej ilości danych generowanych przez aplikacje typu Sampled Values i Phasor Measurement Unit (PMU) wymagane są przełączniki o wysokiej wydajności (niskie opóźnienie i szybkie przełączanie), oferujące szybkości do 10Gbps na poziomie stacji.

Te elementy razem tworzą bazę umożliwiającą budowę pewnej, bezproblemowej, efektywnej i precyzyjnej infrastruktury stacji elektroenergetycznych, zwiększając ich niezawodność oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa.

Rys. Przykładowa architektura sieci transmisji danych na stacji elektroenergetycznej z wykorzystaniem urządzeń Bitstream

Wybierz pewność - Wybierz BitStream

Modernizacja sektora energetycznego to nie tylko wyzwanie, ale także szansa na lepszą przyszłość. Pomożemy zapewnić Wam sukces inwestycji, gdyż każdy projekt realizujemy indywidualnie, szybko i skutecznie z zachowaniem najwyższych standardów.

Pozostały niespełna trzy lata na wydanie środków z KPO, dlatego warto skontaktować się z przedstawicielami naszej firmy, aby dowiedzieć się jak wspólnie możemy zrealizować projekty w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Wpisz się w narrację KPO, podkreślając znaczenie inwestycji w nowoczesne technologie i dzięki naszemu doświadczeniu zapewnij sobie sukces i efektywność realizowanej inwestycji.

Magdalena Oleszko
Specjalista ds. Marketingu BitStream
www.bitstream.pl