Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Warsztaty Techniczne dla Projektantów Sektora Elektroenergetycznego

Kalendarz

Warsztaty Techniczne dla Projektantów Sektora Elektroenergetycznego

W dniach 26-27 czerwca 2024 roku zorganizowaliśmy Warsztaty Techniczne dla Projektantów Sektora Elektroenergetycznego w Hotelu Arche w Lublinie. Były to dwa intensywne dni, pełne wartościowej wiedzy i praktycznych umiejętności. W wydarzeniu uczestniczyli specjaliści z branży elektroenergetycznej, którzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć nowe kompetencje niezbędne w codziennej pracy.

Szkolenie poprowadzili doświadczeni eksperci: Krzysztof Nowacki, Dyrektor działu R&D oraz Maciej Tomczyszyn, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży Bitstream. Program warsztatów został starannie przygotowany, aby uczestnicy mogli w pełni skorzystać z przekazywanej wiedzy.

W pierwszym dniu warsztatów Dariusz Pietrzyk, CEO Bitstream przedstawił firmę i jej misję. Następnie Maciej Tomczyszyn zaprezentował linie produktów Hyperion i Quazar, omawiając ich zastosowanie w działach Łączności, EAZ (Elektroenergetycznej Automatyki Zabezpieczeniowej) i SOT (Systemach Ochrony Technicznej). Kolejną część szkolenia poprowadził Krzysztof Nowacki, który skupił się na technologiach IEC 61850 na stacji elektroenergetycznej, ilustrując swoje wystąpienie praktycznymi przykładami. Po przerwie obiadowej uczestnicy zapoznali się z topologiami bezstratnych transmisji PRP/HSR, a dzień zakończył się sesją dotyczącą wsadów projektowych i unikalnych funkcjonalności.

Drugi dzień warsztatów rozpoczął się sesją prowadzoną przez Andrzeja Juszczyka, który omówił PMU oraz projektowanie EAZ stacji opartej na IEC 61850. Po krótkiej przerwie Krzysztof Nowacki przedstawił temat bezpiecznej komunikacji z systemami rozproszonych zasobów energetycznych. Po przerwie obiadowej nastąpiło wręczenie certyfikatów, które oficjalnie zakończyło szkolenie.

Warsztaty były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz zdobycia nowej wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań w sektorze elektroenergetycznym. Uczestnicy szczególnie docenili praktyczne podejście do omawianych tematów. Program szkolenia obejmował szeroki zakres tematów, od prezentacji produktów Hyperion i Quazar, przez technologie IEC 61850, aż po bezpieczną komunikację z systemami rozproszonych zasobów energetycznych

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Bitstream.

Magdalena Oleszko