Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Tehnician

OFERTE DE MUNCA

BITSTREAM S.A. produce, printre altele, switch-uri Ethernet (Hyperion) și servere de timp (Quazar) pentru industrie de 18 ani. Exportăm în principal în Finlanda, Australia și țările din America de Sud. Dezvoltăm dispozitive de la început până la sfârșit, de la proiectarea electronică (hardware/software) și mecanică, până la asamblarea pe linia de producție și testare.

Tehnolog independent în domeniul producției de electronice

Scopul principal al postului este supravegherea tehnică a companiei și susținerea tehnologică a proceselor de producție a dispozitivelor de monitorizare a rețelelor industriale, de energie și de comunicații.

Responsabilități

● Proiectarea, implementarea și testarea de noi soluții tehnologice,
● Supravegherea proceselor operaționale de producție,
● Optimizarea proceselor de producție (lipire SMD și THT, asamblare, punere în funcțiune, testare),
● Asamblarea prototipurilor de dispozitive,
● Supravegherea stării documentației tehnologice,
● Schimbul de informații între Departamentul de producție și Departamentul de dezvoltare: raportarea problemelor de producție către departamentul de cercetare și dezvoltare, supravegherea rapoartelor existente, participarea la rezolvarea acestora,
● Crearea de instrucțiuni de asamblare.

Cerințe

● Cunoașterea procesului de asamblare SMD,
● Cunoștințe practice de CAD,
● Abilitatea de a menține documentația tehnică,
● Cunoașterea practică a problemelor și proceselor tehnologice,
● Experiența de lucru legată de tehnologia de producție este binevenită,
● Abilitatea de a lucra în echipă,
● Competențe tehnice,
● Conștiinciozitate / acuratețe,
● Sistematic,
● Cunoștințe de limba engleză pentru a putea citi și scrie liber documentația tehnică.

Oferim

● Un mediu de lucru în care toată lumea se simte apreciată și acceptată,
● Oportunitatea de a crește într-o industrie electronică interesantă,
● Bonusuri de stimulare,
● Lucrul de luni până vineri, 8 ore, o singură tură,
● Cursuri subvenționate de limba engleză și de formare profesională,
● Cardul Multisport subvenționat.

De asemenea, Vă rugăm să adăugaţi în CV-ul dumneavoastră:

Sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale necesare în scopul procesului de recrutare (conform cu legea din 10 mai 2018 privind protecția datelor persoanele (J. L. 2018, pct. 1000) și în conformitate cu Regulamentul (UE) 2016/679 al parlamentului European și al Consiliului din 27 aprilie 2016 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date și de abrogare a Directivei 95/46/CE (Regulamentul general privind protecția datelor