RSMUX2-FO

Zapytaj o produkt - cena po zalogowaniu
Zaloguj się

RSMUX2-FO jest światłowodowym multiplekserem czterech styków RS-232/485/422 lub dwóch w wersji ze złączem śrubowym.

Wyczyść

Opis

  • Dostępne cztery interfejsy elektryczne RS-232/422/485, RJ-45 lub dwa w wersji ze złączem śrubowym
  • Urządzenie posiada jeden lub dwa interfejsy optyczne
  • Dostępne konfiguracje pracy: PUNKT-PUNKT, PIERŚCIEŃ, MAGISTRALA
  • Konfiguracja parametrów urządzenia poprzez DIP-switch
  • Szybkość transmisji: 2Mbps dla RS-485, 230.4kbps dla RS-232
  • Podwójny styk alarmowy OC (tylko dla wersji ze złączem śrubowym)
  • Zakres napięć zasilania 9 A 18V (12V), 18 A 36V (24V), 36 A 75V (48V) DC w zależności od wersji urządzenia

 

RSMUX2-FO również realizuje funkcję dowolnej konwersji sygnałów polegającą na zamianie dla przykładu interfejsu RS-232 na RS-485 lub RS-422, które realizowane jest za pomocą dwóch urządzeń połączonych ze sobą światłowodem.

Slow mode funkcja ta pozwala na znaczne zwiększenie zasięgu dla światłowodów MM, nawet do 10 km, ale kosztem szybkości transmisji. Konwerter także współpracuje z urządzeniami od systemów zabezpieczeńBS-MC-5X.

Transparentna transmisja wzajemnie nie przenikających się strumieni danych RS tworzy elastyczne spektrum potencjalnych zastosowańprzy jednoczesnej prostocie konfiguracji urządzenia. Stan portu RS próbkowany jest z częstotliwością 20MHz co pozwala na transmisję danych z przepływnością do 2Mbps dla RS-485. Metoda ta zapewnia minimalny czas opóźnienia wnoszony przez urządzenia, odpowiednio dla pary urządzeń, przy długości połączenia 2m opóźnienie to wynosi dla RS-232, 1.6us ( 0.4us na każdy dodatkowy węzeł w magistrali) dla RS-485 0.6us ( 0.4us na każdy dodatkowy węzeł w magistrali) oraz transmisję nie ingerującą w strukturę przesyłanego strumienia danych. Zniekształcenia czasowe impulsu wynoszą /- 60ns. Dodatkowo dla portów RS-485 możliwy jest wybór pracy RS-485(2W) lub RS-485(4W) dostarczając odpowiednio transmisję dwu lub cztero-przewodową. Ponadto każdy port posiada dwie niezależne diody LED sygnalizujące aktywność danych w kierunku nadawczym i odbiorczym, co znacznie ułatwia proces montażu, uruchomienia jak i serwisowania.

Urządzenie dostępne jest w wersjach z jednym lub dwoma interfejsami optycznymi. W przypadku urządzeń z dwoma portami optycznymi możliwe jest tworzenie połączeń z protekcją na łączu światłowodowym. Natomiast przy budowaniu pierścienia w oparciu o jeden port optyczny (nie może być to wersja WDM) nie mamy redundancji. Porty światłowodowe mogą być realizowane przez wbudowane interfejsy optyczne (jedno lub dwu-włóknowe) lub poprzez moduły SFP. W przypadku tworzenia ringu możliwe jest jednoczesne połączenie do 64 urządzeń.

Zarządzanie odbywa się poprzez wbudowany dip-switch, który służy do wyboru rodzaju interfejsu oraz topologi pracy.

RYSUNEK MECHANICZNY

OZNACZENIA

Dodatkowe informacje

Waga 0,5 kg
Typ interfejsu optycznego:

L – 1550 nm SM – zasięg do 100 km, M – 1310 nm SM – zasięg do 50 km, S – 1310 nm SM/MM – zasięg 15/5 km*, SFP – interfejs realizowany przez moduł SFP, WL – 1310/1550 i 1550/1310 nm SM – zasięg do 60 km, WLL – 1550/1570 i 1550/1570 nm SM – zasięg do 100 km, WM – 1310/1550 i 1550/1310nm SM – zasięg do 40 km, WS – 1310/1550 i 1550/1310 nm SM/MM – zasięg do 20/5 km*

Pole opcjonalne:

1 – końcowy – 1310/1550 nm dla wersji WS/WM/WL lub 1550/1570 nm dla wersji WLL, 2 – końcowy – 1550/1310 nm dla wersji WS/WM/WL lub 1570/1550 nm dla wersji WLL, 3 – protekcja – 1310/1550 i 1550/1310 nm dla wersji WS/WM/WL lub 1550/1570 i 1570/1550 nm dla wersji WLL, Brak

Protekcja:

Brak, P – Protekcja

Typ złączy interfejsu szeregowego:

Brak – wersja z czterema złączami RJ45, Z – wersja z dwoma złączami śrubowymi

Zakres temperatur:

Brak, T – rozszerzony zakres

Zasilanie:

2 – 9-18V DC, 3 – 18-36V DC, 4 – 36-60V DC

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “RSMUX2-FO”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pliki do pobrania:

Plik PDF - RSMUX2-FO_brief



Pliki do pobrania tylko po zalogowaniu.