RSMUX3-FO

RSMUX3-FO Światłowodowy multiplekser styków RS-232/485/422 Zasilanie 220V DC, 230V AC

Opis

RSMUX3-FO jest światłowodowym multiplekserem czterech styków RS-232/485/422 lub dwóch w wersji ze złączem śrubowym. Urządzenie z powodzeniem może być stosowane zarówno w typowych niewymagających aplikacjach komunikacyjnych, jak też aplikacjach automatyki przemysłowej, czy nadzoru obiektów w miejscach wymagających protekcji drogi transmisyjnej z racji możliwości pracy w konfiguracji pierścienia.

Zoptymalizowane i automatyczne mechanizmy śledzenia ciągłości połączenia oraz jego przywracania po usunięciu awarii pozwalają na bezobsługową pracę przez cały okres użytkowania.

  • Dostępne dwa interfejsy RS-232/422/485 w wersji ze złączem śrubowym z wykorzystaniem łączy światłowodowych
  • Urządzenie posiada jeden lub dwa interfejsy optyczne
  • Dostępne konfiguracje pracy: PUNKT-PUNKT, PIERŚCIEŃ, MAGISTRALA, lub dwa nieżelazne konwertery w jednej obudowie
  • Konfiguracja parametrów urządzenia poprzez DIP-switch
  • Szybkość transmisji: 2Mbps dla RS-485230.4kbps dla RS-232
  • Wsparcie dla protokołu IEC103 (FO) tylko dla wersji ‚MM’ – praca z dowolnym konwerterem obsługującym ten protokół
  • Pojedynczy styk alarmowy NC/NO
  • Zakres napięć zasilania 110-260V DC lub 100-240V AC

RSMUX3-FO również realizuje funkcję dowolnej konwersji sygnałów polegającą na zamianie dla przykładu interfejsu RS-232 na RS-485 lub RS-422, które realizowane jest za pomocą dwóch urządzeń połączonych ze sobą światłowodem.Unikalne bezpośrednie zasilanie w zakresie 110-260V DC oraz 100-240V AC.

Transparentna transmisja wzajemnie nie przenikających się strumieni danych RS tworzy elastyczne spektrum potencjalnych zastosowań przy jednoczesnej prostocie konfiguracji urządzenia. Stan portu RS próbkowany jest z częstotliwością 20MHz, co pozwala na transmisję danych z przepływnością do 2Mbps
dla RS-485.

Metoda ta zapewnia minimalny czas opóźnienia wnoszony przez urządzenia, odpowiednio dla pary urządzeń, przy długości połączenia 2m opóźnienie to wynosi dla RS-232, 1.6us ( 0.4us na każdy dodatkowy węzeł w magistrali) dla RS-485 0.6us ( 0.4us na każdy dodatkowy węzeł w magistrali) oraz transmisję nie ingerującą w strukturę przesyłanego strumienia danych.

Zniekształcenia czasowe impulsu wynoszą /- 60ns. Dodatkowo dla portów RS-485 możliwy jest wybór pracy RS-485(2W) lub RS-485(4W) dostarczając odpowiednio transmisję dwu lub cztero-przewodową. Ponadto każdy port posiada dwie niezależne diody LED sygnalizujące aktywność danych w kierunku nadawczym i odbiorczym, co znacznie ułatwia proces montażu, uruchomienia jak i serwisowania.

Urządzenie dostępne jest w wersjach z jednym lub dwoma interfejsami optycznymi. W przypadku urządzeń z dwoma portami optycznymi możliwe jest tworzenie połączeń z protekcją na łączu światłowodowym. Natomiast przy budowaniu pierścienia w oparciu o jeden port optyczny (nie może być to wersja WDM) nie mamy redundancji. Porty światłowodowe mogą być realizowane przez wbudowane interfejsy optyczne (jedno lub dwu-włóknowe) lub poprzez moduły SFP. W przypadku tworzenia ringu możliwe jest jednoczesne połączenie do 64 urządzeń.

Natomiast po wybraniu opcji z literką ‚D’ (opcja tylko dla wersji ‚MM’) otrzymujemy dwa niezależne konwertery w jednej obudowie bez protekcji, ze wspólnym zasilaniem oraz od strony światłowodowej mamy wsparcie dla protokołu IEC103. Generalnie protokół IEC103 występuje dla wersji ‚MM’, czyli tylko multimodowej umożliwiając bezpośrednie podłączenie światłowodem ze sterownikiem/konwertrem innego producenta wspierającym ten standard.

Zarządzanie odbywa się poprzez wbudowany dip-switch, który służy do wybory rodzaju interfejsu oraz topologi pracy.

RYSUNEK MECHANICZNY

OZNACZENIA

 

Przykładowe oznaczenia:
RSMUX3-FO-SFP-Z-T-C RSMUX3-FO w wersji 1x moduł SFP, wersja z dwoma złączami śrubowymi,
temperatura pracy od -40°C do +70°C, zasilanie 100-240V AC / 110-260V DC

Dodatkowe akcesoria:

• BTP-8503-02TD 155M, 850nm, MM, 2km, SFP, LC, -40~85*C
• BTP-3103-L2TD 155M, 1310nm, MM/SM, 2/20km, SFP, LC, -40~85*C
• BTP-3103-L4TD 155M, 1310nm, SM, 40km, SFP, LC, -40~85*C
• BTP-5503-L8TD 155M, 1310nm, SM, 80km, SFP, LC, -40~85*C
• BTP-5503-12TD 155M, 1310nm, SM, 120km, SFP, LC, -40~85*C

• BTPB-3503L-L2TD 155M, 1310/1550nm, SM, 20km, SFP, WDM, LC, -40~85*C
• BTPB-5303L-L2TD 155M, 1550/1310nm, SM, 20km, SFP, WDM, LC, -40~85*C
• BTPB-3503S-L2TD 155M, 1310/1550nm, SM, 20km, SFP, WDM, SC, -40~85*C
• BTPB-5303S-L2TD 155M, 1550/1310nm, SM, 20km, SFP, WDN, SC, -40~85*C
• BTPB-3503L-L4TD 155M, 1310/1550nm, SM, 40km, SFP, WDM, LC, -40~85*C
• BTPB-5303L-L4TD 155M, 1550/1310nm, SM, 40km, SFP, WDM, LC, -40~85*C
• BTPB-3503S-L4TD 155M, 1310/1550nm, SM, 40km, SFP, WDM, SC, -40~85*C
• BTPB-5303S-L4TD 155M, 1550/1310nm, SM, 40km, SFP, WDM, SC, -40~85*C

• LT-19-01 Listwa mocująca do szafy 19” dla urządzeń 4x Rsmux2 (montaż poziomy)

Dodatkowe informacje

Waga0,5 kg
Typ interfejsu optycznego

, , , , , , , , , , , , , ,

Pole opcjonalne

, , , ,

Protekcja

, ,

Typ złączy interfejsu szeregowego

Zakres temperatur

,

Zasilanie

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “RSMUX3-FO”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Download:

Plik PDF - RSMUX3-FO_brief



Login download.